एजेन्सी । सञ्जय दत्तकी पत्नी मान्यता प्रायः चर्चामा आइरहन्छिन् । उनी सामाजिक सञ्जालमा पनि निकै सक्रिय छिन् । कुनै समय त्यस्तो पनि थियो, जतिबेला मान्यता बी ग्रेडका फिल्महरुमा काम गर्थिन् । सञ्जय दत्तसँगको बिहेपछि उनको परिचय फेरिएको छ, उनी सञ्जय दत्त प्रडक्सनकी सिईओ हुन् । यस प्रडक्सनद्धारा निर्मित प्रस्थानम् र बाबा (मराठ भाषामा) गत वर्ष प्रदर्शनमा आएका थिए ।

कुनै समय भने मान्यताले आफुलाई पनि राम्रो अभिनेत्रीका रुपमा स्थापित गर्ने सपना देखेकी थिइन् । तर दत्त परिवारको बुहारी बनेपछि उनले अभिनय छाडिदिइन् । मान्यताको जन्म एक मुस्लिम परिवारमा भएको थियो । उनको नाम दिलनवाज शेख थियो र दुबईमा उनी हुर्किएकी थिइन् । बलिउडमा आएपछि उनले आफ्नो नाम सारा खान राखिन् । फिल्म उद्योगमा उनको चर्चा यही नामबाट हुन्थ्यो ।

प्रकाश झाको फिल्म ‘गंगाजल’ मा आइटम डान्स गरेपछि उनले आफ्नो नाम बदलेर मान्यता राखिन् । मान्यताले दोस्रो बिहे सञ्जय दत्तसँग गरेकी हुन् । सञ्जयभन्दा अघि उनी मेराज उर रहमानसँग वैवाहिक सम्बन्धमा थिइन् । दुुईबीच सम्बन्धमा खटपट देखिएपछि डिभोर्स भएको थियो ।

डिभोर्सको केही समयपछि मान्यताका पिताको पनि निधन भयो । यसपछि परिवारको जिम्मेवारी मान्यताको काँधमा आएकाले उनले केही फिल्ममा ध्यान दिन पाइनन् । गंगाजलको ‘अल्हड जवानी’ नामक आइटम गीतमा उनको नृत्य निकै उत्कृष्ट थियो र यसले राम्रो चर्चा पनि पायो । तर उनलाई कुनै ठूलो फिल्मबाट भने अफर आएन । उनले बी ग्रेड फिल्महरुमा काम गर्न सुरु गरिन् ।

मान्यताको फिल्म ‘लभर्स लाइक अस’ को वितरण अधिकार सञ्जय दत्तले २० लाख भारतीय रुपैयाँमा किनेका थिए । यही क्रममा उनीहरुबीच पहिलो भेटघाट भएको थियो । त्यसपछि उनीहरुबीच कुराकानी हुन थाल्यो । बिस्तारै यो कुराकानी र मित्रता प्रेम–सम्बन्धमा परिणत भयो र सन् २००८ मा उनीहरुले विवाह गरे । विवाहको समय सञ्जय ५० वर्षका थिए भने मान्यता केवल २९ वर्षकी थिइन् । अहिले मान्यता सञ्जय दत्त प्रडक्सनकी सिईओ हुन् ।

तपाईको प्रतिक्रिया

RELATED POSTS