Nindra

निद्राले शरीरको लागि औषधीको रूपमा काम गर्छ, किनकि निद्राको समयमा शरीरले आफैलाई मर्मत गर्छ। यदि निद्रा गडबड भयो वा राति राम्रो निद्रा परेन भने मानसिक तथा शारीरिक सबै समस्या आउन थाल्छ ।

यी ८ खानेकुरालाई कालोसूचीमा राख्नुहोस्

मदिरा – यदि तपाईं दिनको थकान र निद्रा राम्रो हुन्छ भन्ने सोचेर राति सुत्नुअघि रक्सी पिउनुहुन्छ भने आफ्नो सोच बदल्नुहोस् । किनभने यसो गर्दा तपाईंको निद्रा मात्रै होइन स्वास्थ्यमा पनि असर परिरहेको छ । यसमा क्यालोरी पनि धेरै हुन्छ जसले तौल बढाउने र मधुमेहलाई बढावा दिन्छ।

पिज्जा/बर्गर– पिज्जा वा बर्गर जुनसुकै बेला खानु राम्रो होइन तर राति खानु तपाईंको लागि झनै हानिकारक हुन सक्छ । मैदा र धेरै प्रकारका सस र चीजबाट बनेको पिज्जा मुटुको जलनको कारण हुन्। तपाईंको यो डिनरले तौल र मधुमेहको साथमा उच्च रक्तचाप निम्त्याउन सक्छ।

चिप्स – यदि तपाईंलाई बेलुकाको खाना पछि चिप्स या चिया पिउने बानी छ भने, यो बानी आजै परिवर्तन गर्नुहोस् । किनभने तपाइँको निद्रा र स्वास्थ्यको लागि यो खराब हुन सक्दैन। यी खानाहरूमा मोनोसोडियम ग्लुटामेट धेरै हुन्छ । यसका साथै यो उच्च रक्तचाप, मधुमेह र तौल बढ्नका लागि पनि जिम्मेवार हुन्छ ।

पात भएका तरकारी – ब्रोकाउली वा बन्दागोभी जस्ता हरियो सागसब्जी खानु स्वास्थ्यका लागि राम्रो भए पनि बेलुकाको खानामा ग्यास हुने भएकाले त्यसलाई नखाँदा राम्रो भनिन्छ । तिनीहरू अघुलनशील फाइबरमा उच्च हुन्छन्, जसलाई शरीरले बिस्तारै पचाउँछ। यसलाई खाएपछि सुत्दा यो प्रक्रियालाई थप ढिलो बनाइदिन्छ, जसका कारण यसले ग्यास वा अन्य पाचन समस्या निम्त्याउन थाल्छ ।

रातो मासु – रातो मासु पक्कै पनि प्रोटिन र आइरनले भरिपूर्ण हुन्छ, तर यो तपाईंको बेलुकाको खानाको लागि राम्रो विकल्प होइन। यो खाएपछि सुत्दा तपाईंलाई बेचैन बनाउनुको साथै निद्रामा बाधा पुग्न सक्छ।

तपाईको प्रतिक्रिया

RELATED POSTS