Danger Kira

एजेन्सी । संसारमा धेरै प्रकारका जीवहरू पाइन्छ, जसमध्ये धेरै दुर्लभ छन् ।आज हामी तपाईलाई एउटा यस्तो जीवको बारेमा बताउन गइरहेका छौँ, जसको बारेमा थाहा पाउँदा तपाई अचम्म पर्नुहुनेछ । धेरै मानिसहरू जनावरहरू पाल्न मन पराउँछन् जसको लागि तिनीहरू धेरै पैसा खर्च गर्छन् । तर के तपाईलाई थाहा छ एउटा यस्तो कीरा पनि छ जसलाई कायम राख्न लाखौं रुपैयाँ तिरेर मानिसहरु किन्छन् ।

यस्तो दुर्लभ कीरा यस धर्तीमा पाइन्छ, जसको हेरचाह गर्न मानिसले लाखौं रुपैयाँ खर्च गर्छन् । यो दुर्लभ कीराको मूल्य यति धेरै छ कि जुन रकमले तपाईले विलासी घर किन्न सक्नुहुन्छ । जहाँ मानिसहरूले किराहरूलाई घृणा गर्छन्, त्यहाँ मानिसहरू बीच यसलाई किन्न प्रतिस्पर्धा हुन्छ। मानिसहरूले यो कीरा किन्न प्रतिस्पर्धा गर्ने एउटा विशेष कारण छ ।

मानिसहरू यो कीरा किन्न चाहन्छन् किनभने यसले कुनै पनि व्यक्तिलाई रातारात करोडपति बनाउन सक्छ । संसारमा यो बहुमूल्य कीरा बीटल स्ट्याग भनेर चिनिन्छ । यो दुर्लभ कीराको आकार दुईदेखि तीन इन्च सम्म हुन्छ। बीटल स्ट्याग पृथ्वीको सबैभन्दा सानो, अनौठो र दुर्लभ प्रजाति मध्ये एक हो ।

किरा किन्न ५० रुपैया पनि खर्च गर्न मुस्किल पर्छ । तर डेढ करोड रुपैयाँ खर्चेर पनि मानिसहरु यो कीरा किन्न तयार छन् । स्ट्याग बीटल लुकानिडे प्रजातिको कीरा हो। यसको दुर्लभताको कारण यो धेरै महँगोमा बिक्री हुन्छ ।

तपाईंले यो कीरालाई यसको कालो टाउकोबाट निस्कने सिङबाट चिन्न सक्नुहुन्छ । यो कीराको औसत आकार २ देखि ४.८ इन्चको बीचमा हुन्छ । केही वर्षअघि एक जापानी ब्रीडरले आफ्नो बीटल स्ट्याग करिब १ करोड ४ लाखमा बेचेका थिए ।

मानिसहरु एक करोड रुपैयाँसम्म खर्च गरेर यो कीरा किन्न तयार हुन्छन् । मानिसहरू यस कीराहरू जोशका साथ राख्छन् । यो कीराबाट धेरै औषधी बनाइने दाबी गरिन्छ ।यो कीरा तातो ठाउँमा बस्छ । जाडोमा धेरै संख्यामा यी कीराहरु मर्छन् । यो चिसो ठाउँमा मल र फोहोरको थुप्रो मुनि तातो ठाउँमा बाँच्न सक्छ । स्टेग बीटल करिब सात वर्षसम्म बाँच्न सक्छ।

तपाईको प्रतिक्रिया

RELATED POSTS