Aeroplan

काठमाडौं । एक पाइलटले यस्तो काम गरे जसका कारण मानिसहरुले उनको तारिफ गरिरहेका छन् । वास्तवमा एउटी केटीको राहदानी हराएको थियो, जसका कारण उनी आफ्नो परिवारसँग उडानमा चढ्न सकिनन् । यो देखेर युवती र उनको परिवार रोए । तर पछि पाइलटले टेक अफको लागि तयार उडान रोके र त्यसलाई फर्काए ताकि युवती विमानमा बस्न सकुन् । उनले युवती र उनको बुबालाई बोलाउनको लागि सन्देश पठाए । पाइलटका कारण परिवारको बिदा योजना अनुसार बित्यो र सबैजना सँगै घर फर्किए ।

नटिङ्घमपोस्टका अनुसार एड्रियन इन्स्ले नटिङ्घमशायर (युके) का बासिन्दा हुन्। उनी पेशाले एकाउन्ट म्यानेजर हुन् । उनी टेनेरिफ (स्पेन) मा परिवारका सदस्यहरूसँग छुट्टी मनाउन गएका थिए। यसैबीच एयरपोर्टमा एड्रियनकी छोरीको राहदानी हराएको थियो । पाइलटले पनि उडान भर्नै लागेका थिए तर उसले ठूलो मन देखाएर उडानलाई रोके । यसरी सम्पूर्ण परिवार सँगै उडानमा फर्किए ।

एड्रियन आफ्नी श्रीमती र चार छोराछोरी र आमाबाबुसँग स्पेन आएका थिए। अगस्ट २६ मा परिवारको लागि टियुआइ एयरवेजको उडान थियो। परिवार राति दश बजे एयरपोर्ट पुगेका थिए । यस क्रममा एड्रियनको परिवार एयरपोर्टको ड्युटी फ्री शपमा रोकियो। यहाँ एड्रियनसँग उनकी श्रीमतीले खरिद गर्नको लागि राहदानी मागिन्, त्यसपछि उनले फेरि राहदानी झोलामा राखिन्।

एड्रियनले आफ्नो उडान ढिलो भएको, एयरपोर्ट पनि निकै व्यस्त रहेको बताए । यसपछि एड्रियन म्यानुअल रूपमा सुरक्षा जाँचका लागि आइपुगे। त्यसपछि उनले आफ्नो ड्युटी फ्री झोला हराएको महसुस गरे। यसपछि उनी चिन्तित भए, किनभने झोला कतै देखिएन। जसका कारण उनकी छोरीको राहदानी हरायो ।

यसपछि एड्रियनले सुरक्षाकर्मीकहाँ गएर सबै कुरा सुनाए, तर उनीहरूले एड्रियनलाई पासपोर्ट नभएको खण्डमा उडानमा चढ्न नदिने बताए । त्यसपछि एड्रियनले आफ्नो परिवारलाई उडानमा चढ्न पठाए। उनी आफै छोरीसँगै बसे । यस क्रममा एड्रियनकी श्रीमती र अन्य बच्चाहरु रुन थाले । तर, उनीहरू सुरक्षा जाँचभन्दा अगाडि गइसकेका थिए ।

यस क्रममा एड्रियनले अस्थायी राहदानी र घर फर्कने सबै कुराको बारेमा सोचिरहेका थिए। तर, अचानक छोरीको राहदानी भेटियो । तर, उनको उडान गेटबाट बाहिरिइसकेको थियो। एड्रियनलाई त्यो उडानमा चढ्न नसक्ने भनिएको थियो।

एड्रियनकी आमा शेरोन इन्स्ले उडानमा चढेकी थिइन्। उनले भनिन् कि उनी एयरलाइन्सका कर्मचारीहरूबाट धेरै प्रभावित थिइन्, किनकि उनीहरू रोइरहेका बच्चाहरूलाई चुप गराउन खोजिरहेका थिए। यसबारे एयरलाइन्सका कर्मचारीले पाइलटलाई पनि जानकारी गराएका थिए । शेरोनले भनिन्, उडान टेकअफ हुन लागेको थियो । विमान धावनमार्गमा पुग्न लागेको थियो । तर, त्यसपछि पाइलटले घोषणा गरे र विमान रोके।

यो सुनेर, एड्रियनकी आमा शेरोन झस्किन, एक पटक पत्याउन सकिनन्। शेरोनले आफूले धेरै पटक उडानमा यात्रा गरेको तर त्यस्तो वाक्य नसुनेको बताइन् । यसपछि पाइलटले विमानलाई गेटमा फर्काए । यस घटनाप्रति एयरलाइन्स कम्पनीले खुशी व्यक्त गरेको छ । टीयूआई एयरवेजका प्रवक्ताको वक्तव्य पनि आएको छ, उनले परिवारको बिदा योजना अनुसार बिताएकोमा आफू निकै खुसी भएको बताए । प्रवक्ताले एयरलाइन्सका कर्मचारीहरूको व्यवहारको पनि प्रशंसा गरे।

तपाईको प्रतिक्रिया

RELATED POSTS